خدمات

پاسخ به تهدیدات و پی‌جویی قانونی

مشخصات

پایداری کسب و کار اولویت مدیران شرکت‌ها و همچنین مدیران بخش IT و امنیت شرکت‌ها است اما همواره رخدادهای امنیتی پایداری کسب و کار شرکت‌ها، خدمات و محصولاتشان را تهدید می‌کند. خدمات پاسخ به تهدیدات امنیتی، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا خود را برای مدیریت و بازیابی سریع شرایط اولیه سازمان پس از وقوع حملات سایبری آماده کنند. این خدمات از طرف دیگر به برطرف کردن تمامی مشکلات پدید آمده و تاثیرات ناشی از حملات سایبری کمک می‌کند. مهم است که در ارایه خدمات پاسخ‌گویی به رخدادها، ترکیبی از تجربه و تکنولوژی‌های شبکه و نقاط پایانی به کار گرفته شود تا شناسایی محدوده گسترده‌ای از فعالیت‌های مهاجمین و همچنین پاسخ‌گویی به اقدامات آن‌ها ساده‌تر عملیاتی شود.

تیم پاسخ به تهدیدات رها با آشنایی کامل در تحلیل حملات و بدافزارها، با استفاده از تحلیل وضعیت فعلی، جدیدترین روش‌های روز دنیا و همچنین مهندسی معکوس، به شناسایی دقیق نوع حمله می‌پردازد. در قدم اول بخش‌های آسیب دیده سیستم شناسایی می‌شود و در ادامه گزارش کامل حمله با جزئیات دقیق همراه با ارزیابی تاثیرات حمله ارائه می‌شود. قدم بعدی تیم امنیت سایبری رها، ارائه برنامه برای پاسخ به تهدیدات بر اساس مستندات جمع آوری شده قبلی است. کمک به انجام برنامه پاسخ‌گویی، پیشنهادات برای بهبود وضعیت فعلی و تقویت امنیت شبکه و زیرساخت از دیگر اقدامات رها است.

در صورت تمایل کارفرما و برای جبران خسارت، داده‌ها و آنالیزهای مورد نیاز برای جرم‌شناسی کامپیوتری فراهم می‌شود تا در اختیار مراجع ذی‌صلاح برای پی‌جویی قانونی قرار گیرد.

چرا رها؟

 • پشتیبانی ۲۴/۷
 • تیم متخصص در تحلیل حملات و بدافزار
 • تخصص بالا در شناسایی فعالیت‌های مهاجمین
 • امکان توسعه سریع ابزارهای مورد نیاز در صورت لزوم

تحلیل کامل رخداد امنیتی

مهندسی معکوس روش‌ها و ابزارهای مورد استفاده مهاجمین

پاسخ سریع به رخداد امنیتی

ارائه گزارش کامل رخداد امنیتی و فعالیتهای انجام شده

ارائه راهکارهای عملیاتی برای بهبود امنیت سازمان

مراحل پاسخ به تهدیدات رها

بررسی همه جانبه رخداد امنیتی

استفاده از تحلیل‌ها و آنالیزهای میزبان، آخرین تکیک‌های قانونی دیجیتال و مهندسی معکوس روش‌هایی است که برای شناسایی منبع و همینطور نوع حمله و نحوه پخش آن به کار گرفته می‌شود. از این طریق همچنین مشخص می‌شود که داده‌های کدام سیستم‌ها و کاربران در معرض خطر قرار گرفته‌اند.

گزارش کامل حمله

بازبینی کامل جزییات فعالیت‌های مهاجمین، پس از وقوع حمله و تولید گزار‌ش‌های واضح و شفاف توسط کارشناسان به ارزیابی تاثیرات ناشی از حمله کمک می‌کند. تهیه گزارش، از سویی دیگر کمک می‌کند تا پیشنهادات برای برنامه‌های بازیابی کوتاه مدت و بلندمدت به نحو بهتری انجام گیرد.

برنامه‌ریزی دقیق پاسخ‌گویی

بازبینی فناوری‌ها و روندهای امنیتی سازمان قربانی کمک می‌کند تا پاسخ‌گویی به حملات، بهبود قابل توجهی پیدا کند. در این بخش می توان برنامه‌ریزی دقیقی بر اساس نوع حملات انجام داد. تقریبا می‌توان گفت که تمامی جزییات توسط تیم پاسخ‌گویی به حوادث رها پوشش داده می‌شود.

کمک به اجرای سیاست‌های امنیتی

در ادامه فرآیند، تیم پاسخ‌گویی به رخداد در کنار تیم امنیت سازمان می‌تواند به درک موقعیت فعلی سازمان در آمادگی جهت مقابله با حمله کمک کند و با طراحی فرآیندهای مورد نیاز در کم کردن مخاطره تهدیدات سایبری و آگاهی از خطرات امنیتی تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد.

از بین هر سه شرکت بزرگ، یکی از آنها نشانه هایی از حملات هدفمند پیشرفته را دریافت کرده است.

همین حالا شروع کنید

نیاز به مشاوره دارید؟

۰۲۱-۸۸۱۹۷۸۲۷

دیگر خدمات رها

تست نفوذ

 • شناسایی آسیب‌پذیری‌های پیچیده، قبل از مهاجمین و برطرف‌سازی آن
 • بهینه‌سازی اختصاص منابع و سرمایه‌گذاری‌ها در راستای امن‌سازی سازمان
 • آگاهی از دارایی‌های حیاتی تحت ریسک

تست نفوذ

امن سازی

 • افزایش امنیت شبکه و بهینه‌سازی عملکرد سرورها
 • بهبود قابلیت اطمینان شبکه و رفع آسیب‌پذیری‌های سرور
 • استفاده از معیارهای پیشرفته امنیتی برای محافظت از سرورها

امن سازی

تیم قرمز

 • ارزیابی کارایی سامانه‌های امنیتی مانند SIEM و برطرف سازی ضعف‌ها
 • بررسی و تحلیل وضعیت امنیتی سیستم‌ها، شبکه، برنامه‌ها
 • تقویت توانایی نیروهای بخش امنیت برای محافظت از بخش‌های ضروری

تیم قرمز